z jakiego dochodu nie trzeba się rozliczać

Znaleziony temat: z jakiego dochodu nie trzeba się rozliczać

Z jakiego dochodu nie trzeba się rozliczać – poradnik dla początkujących

Zarabianie na różnych źródłach dochodu staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Wraz z rozwojem technologii, pojawiają się nowe możliwości, takie jak kryptowaluty czy giełda, które przyciągają coraz większą liczbę inwestorów. Jednakże, wiele osób zastanawia się, z jakiego dochodu nie trzeba się rozliczać. W tym artykule przedstawimy poradnik dla początkujących, którzy chcą poznać trendy rynkowe i dowiedzieć się, jakie dochody są zwolnione z podatku.

Mistrzostwo w zarabianiu

Zarabianie na różnych źródłach dochodu wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby osiągnąć sukces, warto zainwestować czas w naukę i zdobycie wiedzy na temat rynku, na którym chcemy działać. Istnieje wiele kursów i szkoleń, które pomogą nam w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Kryptowaluty

Kryptowaluty to jeden z najnowszych trendów na rynku finansowym. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są zwolnione z podatku. W Polsce, podatek od zysków kapitałowych wynosi 19%, jednakże, jeśli sprzedajemy kryptowaluty po okresie 12 miesięcy od ich zakupu, to nie musimy płacić podatku.

Giełda

Inwestowanie na giełdzie to kolejna popularna forma zarabiania. Podobnie jak w przypadku kryptowalut, podatek od zysków kapitałowych wynosi 19%. Jednakże, jeśli inwestujemy w akcje przez okres dłuższy niż 5 lat, to nie musimy płacić podatku.

Dochodu, z którego nie trzeba się rozliczać

Istnieją jednak dochody, z których nie musimy płacić podatku. Jednym z nich jest dochód z tytułu umowy o pracę, jeśli jego wysokość nie przekracza kwoty wolnej od podatku, czyli obecnie 8 000 zł rocznie. Innym przykładem jest dochód z tytułu najmu, jeśli jego wysokość nie przekracza 10 000 zł rocznie.

Podsumowanie

Zarabianie na różnych źródłach dochodu staje się coraz bardziej popularne. Aby osiągnąć sukces, warto zainwestować czas w naukę i zdobycie wiedzy na temat rynku, na którym chcemy działać. Istnieją jednak dochody, z których nie musimy płacić podatku, takie jak dochód z tytułu umowy o pracę czy dochód z tytułu najmu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie transakcje związane z kryptowalutami czy giełdą są zwolnione z podatku, dlatego warto zawsze dokładnie sprawdzić obowiązujące przepisy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: z jakiego dochodu nie trzeba się rozliczać

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jakie są ceny w Termach Chochołowskich?

Jeśli szukasz informacji na temat cen w Termach Chochołowskich, to jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy szczegółowy przegląd cen, aby pomóc Ci w zaplanowaniu wycieczki do

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.