do jakiego dochodu można odliczyć dziecko

Znaleziony temat: do jakiego dochodu można odliczyć dziecko

Odliczenie dziecka od dochodu – jak to zrobić?

W Polsce istnieje możliwość odliczenia dziecka od dochodu. To korzystne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zwiększyć swoje oszczędności. Jednakże, nie każdy dochód kwalifikuje się do odliczenia dziecka. W tym artykule przedstawimy, do jakiego dochodu można odliczyć dziecko oraz jak to zrobić.

Przede wszystkim, odliczenie dziecka od dochodu dotyczy tylko rodziców, którzy uzyskują dochody z tytułu pracy. Oznacza to, że osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub osoby, które uzyskują dochody z innych źródeł, nie mogą skorzystać z tego rozwiązania.

Jeśli jednak jesteś zatrudniony i chcesz odliczyć swoje dziecko od dochodu, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz mieć dziecko, które jest na Twoim utrzymaniu i nie ukończyło 25 roku życia. Po drugie, musisz mieć ustalony dochód, który przekracza kwotę wolną od podatku.

Kwota wolna od podatku w 2021 roku wynosi 8 000 zł. Oznacza to, że jeśli Twój roczny dochód nie przekracza tej kwoty, nie musisz płacić podatku dochodowego. Jeśli jednak Twój dochód przekracza tę kwotę, możesz odliczyć od niego koszty uzyskania przychodu oraz odliczenia związane z dzieckiem.

Odliczenia związane z dzieckiem to przede wszystkim ulga na dzieci oraz ulga prorodzinna. Ulga na dzieci wynosi 1 080 zł rocznie na każde dziecko, które jest na Twoim utrzymaniu i nie ukończyło 18 roku życia. Ulga prorodzinna wynosi 1 500 zł rocznie na każde dziecko, które jest na Twoim utrzymaniu i nie ukończyło 25 roku życia.

Aby skorzystać z odliczenia dziecka od dochodu, musisz wypełnić odpowiedni formularz PIT-37 lub PIT-36. W formularzu tym musisz podać informacje dotyczące swojego dochodu oraz odliczeń związanych z dzieckiem. Formularz ten składasz wraz z zeznaniem podatkowym do urzędu skarbowego.

Podsumowując, odliczenie dziecka od dochodu to korzystne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zwiększyć swoje oszczędności. Jednakże, nie każdy dochód kwalifikuje się do odliczenia dziecka. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musisz spełnić kilka warunków oraz wypełnić odpowiedni formularz PIT-37 lub PIT-36.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: do jakiego dochodu można odliczyć dziecko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Jakie są ceny w Termach Chochołowskich?

Jeśli szukasz informacji na temat cen w Termach Chochołowskich, to jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy szczegółowy przegląd cen, aby pomóc Ci w zaplanowaniu wycieczki do

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.

Hot daily news right into your inbox.